Niepożądane efekty działania witaminy C

Monitorowanie bezpieczeństwa leków to jedna z istotniejszych spraw związanych z suplementacją. Kiedy przyjmujesz jakiś lek to z pewnością zależy Ci na tym aby przyniósł oczekiwany efekt czyli w tym przypadku jaki jest suplementacja witaminą C jest to polepszenie się stanu zdrowia. I nie ważne czy jesteś przeziębiony, masz grypę czy dolegają Ci inne rzeczy.

Jedno jest pewne. Nie chce aby Ci było gorzej!

Dlatego kiedy jest inaczej to należy zwrócić uwagę na to czy bierzemy lek we właściwy sposób a po drugie czy lek jest zdatny do spożycia. Ważna jest też kwestia tego czy dany lek przyjmujemy zgodnie z zaleceniami lekarza.

Mój blog w pełni poświęcony jest witaminie C dlatego to o niej ciągle piszę.

Temat jest szeroki.

Szeroki na tyle, że te kilka artykułów, które do tej pory opublikowałem to tylko kropla w morzu potrzeb. Temat witaminy C jest jak najgłębsza i najdłuższa rzeka. Dotyka tak wiele tematów i zagadnień, że można by było pisać o nie całymi latami.

Czy dany lek z witaminą C jest bezpieczny?

Co prawda nie mam pojęcia jakie leki z witaminą C przyjmujesz bo jest ich dostępnych na rynku tyle, że trudno je wszystkie zliczyć. Główny rejestr inspektoratu sanitarnego zawiera w sobie aż 13 975 wyników związanych z lekami i suplementami diety, które zwierają w sobie witaminę C!

13 975!

Blisko 14 tysięcy produktów, które mają w sobie witaminę C. Warto tutaj jeszcze raz wspomnieć o artykule, który napisałem, a który porusza temat owoców i warzyw zawierających naturalną witaminę C, która w przyrodzie występuje w zasadzie dość powszechnie.

Praktycznie gdzie się nie obrócisz znajdziesz dookoła siebie dostępne, naturalne źródła witaminy C.

Działanie witaminy C
Działanie witaminy C

Jakie są niepożądane efekty działania witaminy C?

Skoro już jesteśmy w temacie niepożądanych działań leków. To czy witamina C ma w ogóle jakieś niepożądane działanie?

Otóż ma!

Wbrew temu co się mówi, że nadmiar witaminy C wydalany jest z moczem i nie odkłada się w organizmie to jednak ma ona swoje niepożądane działanie.

Jest ono dość… kłopotliwe ; )

Jedynym niepożądanym efektem działania zbyt dużej dawki witaminy C w naszym organizmie jest… rozwolnienie. 😀

W zasadzie nie jest to miłe ale też nie jest tragiczne.

Jednak!

Jeśli stosując jakiś lek, środek czy suplement diety zawierający witaminę C, stosujesz go zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją a sam lek jest zdatny do spożycia i wystąpiły jakieś niepokojące objawy to należy to jak najszybciej zgłosić do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod tym tutaj oto adresem.

Wszelkie działania i niepożądane efekty wynikające z przyjmowania witaminy C należy od razu zgłosić. Na blisko 14 tysięcy preparatów i suplementów diety czasem może wydarzyć się jakiś błąd, który należy od razu zgłosić! Inaczej możemy zaszkodzić sobie a także innym, którzy suplementują witaminę C na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *